Parkinson

Parkinsonova choroba označuje degeneratívne ochorenie centrálnej nervovej sústavy, zapríčinené nadmernou stratou nervových buniek v bazálnych gangliách mozgu, zodpovedných za produkciu dopamínu (neurotransmiter = prenášač signálov medzi neurónmi). Nedostatok dopamínu má za následok postupnú stratu schopnosti postihnutého ovládať alebo kontrolovať svoj pohyb. Častým prejavom je tras, mimovoľné pohyby, pomalosť a stuhnutosť, rýchla únava, tzv. stavy “vypojenia”, kedy má pacient obrovský problém sa znovu “zapnúť” a uviesť do pohybu, prehovoriť, artikulovať, usmiať sa. Za bezvýraznou tvárou sa však stále skrýva inteligentný človek, ktorý týmto stavom trpí, a tak sa pridávajú depresie a ďalšie psychické problémy. Obraz ochorenia sa vždy zrkadlí v genóme človeka. Štúdie ukazujú súvislosť Parkinsonovej choroby s intoxikáciou organizmu pesticídmi, štatisticky je preukázaný vplyv dlhodobej absencie estrogénu (odoperovanie vaječníkov) na vyššiu pravdepodobnosť ochorenia Parkinsnom, nevylučuje sa ani autoimunitné príčiny ochorenia. Nádej dáva bezbrehá schopnosť rekonštrukcie ľudského organizmu vlastnými silami, ak sa však dokáže odštartovať.
Väčšinou sa toto ochorenie vyskytuje u ľudí nad 50 rokov a len v našej republike je diagnostikované u cca 0,3% 50 ročných a starších. Choroba je považovaná za neliečiteľnú, a preto sa používa tzv. substitučná liečba, kedy sa dopamín rôznymi spôsobmi nahradzuje, väčšinou vo forme aminokyselín, ktoré sa v mozgu premenia na dopamín. Problém je okrem nevoľnosti, tikov a zvýšenia pravdepodobnosti kardiovaskulárnych a psychických chorôb to, že účinnosť substitučnej liečby s postupom času klesá a v pokročilom štádiu je veľmi ťažké udržať substitúciou stabilnú hladinu dopamínu a stav pacientov počas dňa veľmi kolíše. Skúša sa možnosť implantácie zdravých kmeňových bazálnych buniek do mozgu chorého človeka, problémy sú potom však s autoreguláciou produkcie dopamínu. Poslednou možnosťou je potom chirurgický zákrok a elektrostimulácia alebo naopak vyradenie príslušnej oblasti mozgu.
Z prostriedkov alternatívnych odporúčame dodávať do organizmu dostatok vitamínu B6, horčíka, posilňovať mozgovú činnosť, obnovovať chemickú rovnováhu v mozgu, mozog dobre prekrvovať, detoxikovať organizmus a optimalizovať metabolizmus. Nezastupiteľná je aj správne zameraná mentálna práca.

Výrobca
Zoradiť podľa

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".