Neurodermitída

Neurodermitída (atopický ekzém) je chronické, zápalové ochorenie kože, ktoré je výrazne prepojené so stavom Vašej psychiky, čo sa odrazilo aj v názve tejto urputne sa vracajúci ťažkosti. Neurodermitída sa často objavuje už od dojčenského veku vo forme “mliečnych chrást”, neskôr ako detský ekzém. Prejavuje sa silným svrbením pokožky, ktorá zhrubne, vysychá a tvorí sa na nej krusta. Neurodermitída vyvoláva pocity veľmi intenzívneho svrbenia, silného pálenia a vystreľovanie bolesti nielen v postihnutej oblasti, ale aj v nervových zakončeniach v okolitej, “zatiaľ” zdravej pokožke. Aj po ustúpení aktívnej fázy sa pocity pálenia ešte dlho vracajú.
Rozptýlená forma ochorenia postihujúca tvár, hlavu a vlhkejšie, jemnejšie oblasti kože (napr. podkolennej a lakťovej jamky) máva dlhodobý priebeh a v štádiu zhoršenia (napr. puberta) má tendenciu rozširovať sa na doteraz zdravú pokožku. Forma ohraničená (ohnisková) sa objaví väčšinou až v dospelosti, je fixovaná do jedného miesta (rozkrok, ritný otvor, genitálie, holene, šija, apod.), kde dochádza k zhrubnutiu ložiska ekzému, jeho zafarbení a ostrému ohraničeniu. Ide o dôsledok poruchy metabolizmu a funkciu časti nervového systému. Prepojenosť so stavom Vášho nervového systému je zrejmá z priamej úmernosti intenzity podráždenosti, depresií, napätia, cievnych kŕčov, ale aj žalúdočnej neurózy a aktuálneho stavu neurodermatídy. Sklony k neurodermitíde sa dedia a spúšťacím impulzom býva prekonaný stres, trauma, hormonálna porucha (klimaktérium, puberta), dlhodobá stravovacia chyba alebo iný alergén.
POMÁHA slaná voda, vhodná strava (NIE mlieko, čokoláda, plesňové syry, paradajky, šampiňóny, vlašské orechy, ..)
ZHORŠUJE stres, slnenie, potenie, sladkovodné kúpele a časté umývanie mydlom, peny do kúpeľov, chlórovaná voda, kontakt so saponátmi, vlnené oblečenie, kožušiny, prašné prostredie, práca s hlinou, stav sa zhoršuje na jeseň a na jar, pri chrípkach, angínach , nádche, zvýšenej teplote, zažívacích ťažkostiach, črevných parazitoch.
Nami odporúčané prostriedky znížia intenzitu alergickej reakcie, potlačia prebiehajúce zápalové procesy, veľmi intenzívne dajú do poriadku metabolizmus a znížia tak vplyv stravovacích chýb, vyčistia črevá aj krv a upokoja nervovú zložku. Samozrejme musíte rešpektovať aj vyššie uvedené pokyny ohľadom stravovania a hygienických návykov.

Výrobca
Zoradiť podľa

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".