Lupiny

Vzhľadom k tomu, že sú lupiny šupinkami pokožky a pokožka sa neustále obmieňa, vyžaduje potlačenie lupín vždy odstránenie skutočnej príčiny. Banálne možnou príčinou je nosenie nevhodnej pokrývky hlavy, používanie nevhodných vlasových prostriedkov, nesprávne hygienické návyky, zavšivenie, iní paraziti, apod. Veľmi často je príčinou premnoženie kvasiniek na pokožke hlavy (v dôsledku poruchy mazových žliaz). Tie potom zapríčiňujú rýchle olupovanie šupiniek kože (lupiny). Ešte neľútostnejšou príčinou sú rôzne ekzémy, lupienka, plesňové ochorenia pokožky hlavy a vlasov, za lupiny sa môže “schovávať” aj alergia, rad dermatóz alebo reakcie organizmu na toxíny. Musíme uvažovať aj o iných príčinách lupín (astma, poruchy imunity, hormonálne poruchy, neurologické poruchy, stres, nedostatok vitamínov radu B, nevhodné stravovacie návyky, nadmerná konzumácia cukru, nízke prekrvenie pokožky hlavy, nadmerná produkcia mužských pohlavných hormónov).
A čo s tým?
Najskôr sa dôkladne zamyslite, či sa nejedná o niektorú “banálnu príčinu” a či niečím neprispievate k nadmernému vysušovaniu pokožky. Pozor na premasťovanie vlasov a pokožky hlavy nevhodnými prípravkami a olejmi! Znížte frekvenciu umývania hlavy a fénovania vlasov.
Z našich prostriedkov doporučujeme tinktúru KAPUCÍNKA, pri ktorej je preukázaný účinok proti padaniu vlasov a lupinám. Jednak zlikviduje väčšinu “potvoriek”, ktoré by sa na lupinách mohli podieľať produkciou toxínov a jednak celkovo stimuluje imunitu. Pri tejto ťažkosti tinktúru užívajte vnútorne, ale aj ju pravidelne nakvapkajte a vmasírujte do pokožky hlavy. Veľakrát len toto stačí, aby lupiny rýchlo “zmizli”. Rovnako používajte aj tinktúru VRBOVKA. Tá zasa zatočí s plesňami, niektorými mikroorganizmami a parazitmi. Pri týchto príčinách lupín musíte byť trpezlivejší a vrbovku používať a vmasírovávať do pokožky hlavy dlhšiu dobu.

Výrobca
Zoradiť podľa