Kašeľ

Kašeľ je obrannou, očistnou reakciou organizmu na dráždenie dýchacích ciest (ale aj zvukovodov, dutín, bránice alebo žalúdka) zvýšeným množstvom hlienu, vdýchnutím dráždivých plynov alebo cudzorodých častíc. Kašeľ môže byť banálne jednorazová reakcie organizmu, ale aj príznak vážneho ochorenia. Preto je treba správne vyhodnotiť vznik, charakter, dĺžku trvania a akútnosti alebo chronicity kašľa.
Jedna z príčin kašľa nám môže napríklad dobre demonštrovať východnou medicínou predkladané súvislosti v organizme (konkrétne pľúca-hrubé črevo), kedy mnoho z Vás sa pýta, prečo vždy, keď sú na “veľkej”, tak ich niečo núti kašlať a po vykonaní potreby je kašeľ preč!
Ale vážne – príčinou akútneho kašľa sú okrem odkašľania hlienu často vírusové infekcie horných ciest dýchacích a dutín, ale tiež pľúcny absces, edém alebo ischemická choroba srdca.
Za chronický považujeme každý kašeľ trvajúci dlhšie, ako 3 týždne a vždy je dôležité správne určiť jeho príčinu. Okrem alergií, astmy, zadnej nádchy, nádorových ochorení dýchacích ciest a postinfekčnej nádchy sa stretávam s psychosomatickými a ďalšími príčinami.
Z našich prostriedkov na infekčné a postinfekčné príčiny doporučujem piť nálev našej zmesi KAŠEĽ, u akútnych prípadov pridajte GURGELWASSER, tinktúru PERILLA KROVITÁ a VERONIKA, pri psychosomaticky podmienených prípadoch kašľa tinktúru PAMAJORÁN a ak je na vine zlý stav zažívania a čriev, užívajte tinktúru OMAN, u alergického pozadia kašľa potom tinktúru VERONIKA.

Výrobca
Zoradiť podľa

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".