Imunitný systém

Imunitný systém človeka je komplexný mechanizmus obranyschopností nášho organizmu. Má za úlohu nepripustiť ohrozenie organizmu nežiadúcimi cudzorodými látkami a votrelcami, ktoré musia včas identifikovať, lokalizovať, zlikvidovať a odovzdať k vylúčeniu z organizmu. Okrem toho má za úlohu si každého votrelca detailne zmapovať a zapamätať, vrátane overeného spôsobu jeho likvidácie. Imunitný systém je veľmi komplikovaná, komplexná sústava vzájomne spolupracujúcich a doplňujúcich sa orgánov – kostná dreň, týmus, slezina, lymfatické uzliny, mandle, črevný komplex, koža a pľúca. Na imunitný systém negatívne pôsobí nezdravý životný štýl (strava, pohyb, stres), nadmerné užívanie liekov a znečistenie životného prostredia.
Imunitný systém človeka má obrovskú kapacitu a výkon. Ak je správne smerovaný, nemá votrelec šancu. V poslednej dobe sa stále častejšie stretávame s vážnym ochorením imunitného systému – autoimunitná reakcia, pri ktorej v dôsledku chybného vyhodnotenia votrelca imunitný systém zaútočí a likviduje sebedestrukčným mechanizmom vlastné zdravé tkanivá a bunky. Najznámejším príkladom je diabetes, ochorenie štítnej žľazy, pankreasu, reumatoidná artritída, apod. Oficiálna medicína má veľmi malé možnosti autoimunitnú reakciu ovplyvniť.
Vzhľadom na zložitosť a komplexnosť imunitného systému doporučujem okrem vyšetrenia na imunológii nechať si stav mimozmyslovo vyhodnotiť a odporučiť tie najvhodnejšie z nami ponúkaných výrobkov. Všeobecne môžem odporučiť PITNÚ RAŠELINU a ako základ užívať FYROSAN S, pri cukrovke FYROSAN C, FYROSAN Z a ďalej FYROSAN ZINOK s vitamínom A. Do Vášho pitného režimu zaraďte nálev zmesi IMUNITA!

Výrobca
Zoradiť podľa

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".