Hypofunkcia štítnej žlazy

Nízka aktivita štítnej žľazy alebo neschopnosť štítnej žľazy vyrobiť dostatočné množstvo hormónu vedie k spomaleniu telesných funkcií, únave, zimomravosti, problémom s pamäťou, vypadávanie vlasov, chrápanie, zhrubnutie hlasu, zápche (útlm činnosti čriev), atď.
Možnou príčinou hypofunkcie štítnej žľazy sú chronický zápal štítnej žľazy, dlhodobý nedostatok jódu, niektoré druhy potravy, operácia štítnej žľazy alebo ožiarenie krku. Najčastejšou súčasnou príčinou je potom autoimunitné ochorenie, a preto pozor na imunostimulátory! Najskôr si nechajte správne posúdiť aspoň 2 s odstupom po sebe vykonané rozbory krvi. Substitučná “liečba” hormónom štítnej žľazy Vás celkom spoľahlivo “postaví na nohy”, ale oveľa lepšie by bolo odstrániť príčinu problémov štítnej žľazy.
Na problémoch sa môže podieľať aj nadmerná konzumácia určitých druhov potravín, ktoré obsahujú látky, brániace štítnej žľaze v hromadení a využití jódu alebo blokujúce tvorbu dôležitých enzýmov, hormónov a alebo podporujúce vytesňovanie tyroxínu z krvi a potlačujúce vylučovanie TRH.
Pri vyváženej, rozmanitej strave nemusíte mať strach, ale vyvarujte sa jednostrannej strave s nadmernou konzumáciou niektorých surovín. Pri hypofunkciu štítnej žľazy úplne vylúčte z potravín kapustu, sóju, chren, karfiol, brokolicu, arašidy a naopak zvýšte konzumáciu makrel a vlašských orechov.
Odporúčam piť výluh našej zmesi ŠTÍTNA ŽĹAZA (znížená funkcia), ďalej tinktúru DVOJZUB, podporené dlhodobým užívaním PITNEJ RAŠELINY. Krk si neskoré popoludnie dôkladne namažte našou UNI masťou. Problémy štítnej žľazy sú často spojené so stavom vo Vašom bruchu a podbrušku.
Pri problémoch so štítnou žľazou majte na pamäti, že sa jedná o žľazu s veľkou zotrvačnosťou a širokou nadväznosťou na celý organizmus.

Výrobca
Zoradiť podľa

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".