Hepatitída typ A,B

Hepatitída môže byť neinfekčná (problém žlčových ciest) alebo to je vírusová nákaza spôsobujúca zápal pečene. Dnes už rozoznávame celkom 6 typov infekčnej hepatitídy, ktoré označujeme A až E a G.
Typ A označujeme ako choroba “špinavých rúk”, ale chytíme ju aj z infikovanej krvi a pri pohlavnom styku s infikovaným sexuálnym partnerom. Príznaky sú únava, tmavý moč so svetlou stolicou, zažltnuté beľmo očí.
Typ B je tiež infenkčný a častým prenosom sú nehygienický piercing alebo tetovanie. Celosvetovo sa odhaduje sa až 30% tná infikovanosť medzi populáciou. Má príznaky podobné ako chrípkové ochorenie plus príznaky typu A.
Typ C je prenosný infikovanou krvou a je veľmi nebezpečný, najmä svojim prechodom do chronického štádia. Príznaky sú podobné ako vyššie, naviac svrbenie pokožky a bolesť na pravej strane v oblasti pečene.
Déčko a “éčko” v ČR zatiaľ prakticky nehrozí, no a typ G človeku nielen neškodí, naopak možno brzdí rozvoj HIV.
Očkovať možno len na typ A a B. Neliečený zápal pečene prechádza do chronického a vedie k fibróze a nakoniec cirhóze a rakovine pečene. Nesprávny názov “žltačka” predstavuje len symptóm ochorenia (zožltnutie), ktorý však môže, ale aj nemusí ochorenie sprevádzať.
Liečba infekčných hepatitíd je všeobecne zložitá. Začnite sa stravovať podľa odporúčaní pre túto chorobu a žiadny alkohol.
S hepatitídou samozrejme bežte vždy k lekárovi, liečbu ale veľmi odporúčam doplniť o nami navrhnutú fytoterapiu, ktorá môže mať nielen pomocnú, ale niekedy aj rozhodujúcu úlohu. Je dezinfekčná, očisťujúca a podporuje funkciu pečene. V tomto prípade vyžaduje kombináciu všetkých nami doporučených prípravkov. Môže to trvať aj niekoľko týždňov, kým sa farba pokožky a očí úplne navráti k normálu. Je veľmi dôležitý príjem čistej nebalenej vody a to vo zvýšenom pitnom režime.

Výrobca
Zoradiť podľa

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".