Hemoroidy

Hemoroidy (známe tiež ako hemeroidy) sú nielen bolestivé, ale najmä psychicky ponižujúce ochorenie, ktoré stretne za život cez 2/3 populácie. Hemeroidy sú zväčšené a zdurené žilového pletenca v oblasti konečníka. Príčinou zdurenia hemoroidov sú najmä zlé stravovacie návyky (veľa tučných jedál a málo vlákniny), sedavé zamestnanie a nedostatok pohybu, obezita a tehotenstvo, dlhodobá zápcha, fajčenie, alkohol a kofeín. Podľa rozsahu a stavu hemoroidov prichádzajú do úvahy vhodné kúpele, masti alebo chirurgický zákrok. V každom prípade potom dlhodobé odstránenie vyššie uvedených rizikových faktorov. Nami doporučené prípravky prispejú k spevneniu ciev, potlačeniu zápalov, šetrnému čisteniu čriev.
Základom terapie je naša zmes HEMOROIDY, tablety FYROSAN JH, masť na HEMOROIDY a tinktúry KOMONICA, HOUTÉRIA a RUTA. Pri vnútorných hemoroidoch odporúčam malé čapíky z NECHTÍKOVEJ masti.
Dbajte na zvýšenú hygienu konečníka a zvýšenie príjmu tekutín (voda bez bubliniek je najvhodnejšia). Vynechajte z jedálničku korenené jedlá. Obmedzte príjem mäsa.

Výrobca
Zoradiť podľa

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".