Epileptické záchvaty

Epilepsia je najčastejšie vážne ochorenie mozgu. Jedná sa o záchvatovitú, náhlu, nekontrolovanú elektrickú aktivitu časti mozgu a nervového systému. Prejavuje sa krátkymi výpadkami pamäte, zmätenosťou, stratou pozornosti, žmurkaním, mľaskaním a môže vrcholiť stratou vedomia. Príčinou môže byť úraz hlavy, zápal mozgu, mozgová príhoda, nádor na mozgu, ale aj nízka hladina cukru v krvi, nedostatok horčíka, niektorých vitamínov, nedostatok spánku, stres, nadmiera alkoholu (symptomatická epilepsia), môže sa jednať o vrodenú dispozíciu (idiopatická epilepsia), ale viac, ako polovica príčin epilepsie doteraz nebola objasnená (kryptogénna epilepsia). Vhodné doplnky stravy môžu znížiť dávky užívaných liekov, odstrániť príčiny tzv. pseudoepileptických záchvatov (epileptické záchvaty bez ochorenia epilepsiou), a to doplnením chýbajúcich minerálov, vitamínov a ostatných látok, znížiť citlivosť organizmu na stres a úzkosť, celkovo upokojiť nervový systém.
Základom našej terapie je zmes EPILEPSIA, tinktúra ŠIŠIAK, LIPKAVEC PAMAJORÁN a tablety FYROSAN HORČÍK. V prípade potreby mineralizácie organizmu odporúčame PITNÚ RAŠELINU.
Vyvarujte sa alkoholu, dodržujte pravidelný režim, vyvarujte sa korenených jedál, dráždivých látok, a to aj niektorých bylín (yzop, fenikel, šalvia, rozmarín).

Výrobca
Zoradiť podľa

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".