Crohnova choroba

Príčina tohto ochorenia zostáva neobjasnená. Podozrieva sa vplyv traumy, alergické reakcie, autoimunitného ochorenia, hormonálne poruchy, poruchy krvného obehu, lymfatického obehu, infekcie, dedičnosti, parazitálne podmienená autoimunitná reakcia, a to jednotlivo alebo v kombinácii. Príznaky náhleho prepuknutia sa podobajú príznakom pri zápale slepého čreva, pri plazivom vývoji choroby sú dlhotrvajúce hnačky, nevoľnosť, vracanie, bolesť v pravom podbrušku, nadúvanie a chudnutie. Sprevádzať to môže zvýšená teplota.
Asi polovicu pacientov čaká napriek liečbe na špeciálnom pracovisku do 10 rokov operácia a štvrtina pacientov aj napriek operácii nie je vyliečená.
Okrem diéty (obmedzenie príjmu cukru, tukov, nekorenené, nenadúvajúce, väčší podiel bielkovín a hlavne tzv. “Bezozbytková”) je lekárom predpísaná liečba (kortikosteroidmi, imunosupresíva), ktorá nie je bez vedľajších účinkov.
Základom nášho odporúčania sú účinky západoafrickej rastliny guiera a rašeliny. Aj u nás sa jedná sa o beh na dlhú trať, na to nezabúdajte!

Výrobca
Zoradiť podľa

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".