Zápal obličiek chronický

Zápal je základným nástrojom vrodenej imunity, ktorá predstavuje najvýznamnejší spôsob obrany, ale takisto aj sebapoškodzujúce reakciu organizmu, pričom väčšinou nevieme odlíšiť, kedy je zápalová reakcia obranná a kedy poškodzujúca.
Príčinou zápalu býva poškodenie tkaniva (mechanické / chemické), kedy zápal likviduje poškodené bunky a jedná sa teda o zápal “opravný” alebo sú príčinou zápalu patogény a zápal predstavuje obrannú reakciu.
Problém nastáva, ak zápalový proces z nejakého dôvodu nie je ukončený a stáva sa chronickým. Chronický zápal, narozdiel od akútneho prebieha pomaly a plazivo a je veľmi chudobný na príznaky. Dlhodobý zápal môže viesť k upchávaniu tepien uvoľnenými zhlukmi cholesterolu a následne k infarktu, k poškodeniu nervových buniek, k Alzheimerovej chorobe, k rakovinovému bujneniu aj k radu ďalších závažných ochorení.
Zápal obličiek je väčšinou bakteriálneho pôvodu, pričom infekcia najčastejšie do obličky vystúpi z močových ciest, výnimočne sa do obličiek dostane krvou. Chronický zápal obličiek vedie k obličkovej nedostatočnosti a môže vyvrcholiť zlyhaním obličiek a dialýzou.
Rizikovým faktorom sú močové kamene, nádorové ochorenia, oslabenie imunity, dlhodobé zavedenie cievky a infekcie dolných močových ciest. Príznakom chronického zápalu obličiek je časté nutkanie a močenie, rezanie alebo pálenie pri močení, zakalený moč s možným obsahom hnisu a / alebo krvi, tlak v podbrušku a pri vážnom postihnutí horúčka, zimnica, únava.
Dobrou prevenciou je dodržiavať správny pitný režim, u žien dôkladná intímna hygiena, neprechladnúť od nôh a chrbta, udržiavať si dobrú imunitu a obmedziť príjem cukrov a omega 6 rastlinných olejov (sójový, kukuričný i slnečnicový).
Liečba prebieha antibiotikami a pre definitívne odstránenie chronického zápalu a zvýšenej citlivosti vedúce k recidíve väčšinou nevyhnutné dlhodobé užívanie našich prípravkov FYROSAN SPA, NIERMISON, tinktúry PRASLIČKA a terapia teplom s našimi TERMOVANKÚŠIKMI. Zvýšiť účinnosť terapie môžete ešte užívaním prípravku GURGELWASSER a PITNÁ RAŠELINA. Pite dostatok tekutín, medzi ktorými nesmie chýbať naša zmes REUMATICKÁ OBLIČKA.

Výrobca
Zoradiť podľa

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".