Hnačka

Za hnačku považujme vypudzovanie nezvyčajne riedkej, nesformovanej až vodnatej stolice 3krát denne a častejšie. Hnačky sú príznakom nejakého ochorenia alebo poruchy, kedy zlyháva spätné vstrebávanie vody a živín z čreva do krvi a dochádza k ich deviantnému vylúčeniu z tela. Je potrebné rozlíšiť akútnu a chronickú hnačku. Akútna je vždy následkom nejakej bakteriálnej (salmonely, escherichia coli, apod.) alebo vírusovej (väčšinou rýchlo napadne celú rodinu) infekcie (rotavírusy, echovírusy). Chronická – dlhodobá, väčšinou nie tak búrlivá hnačka môže byť zapríčinená ochorením tenkého či hrubého čreva, chorôb pankreasu, pečene a žlčníka, ale aj orgánov mimo tráviaci trakt, napr. pri zvýšenej funkcii štítnej žľazy alebo chorobách obličiek. Hnačka je tiež reakciou organizmu na rôzne otravy.
Ako okamžité opatrenie dostatočne zvýšte príjem tekutín !!! K tomu jedzte uvarenú mrkvu s ryžou, banány alebo jemne nastrúhané jablká. U malých detí bežte VČAS k lekárovi!
U zápalových príčin hnačky (bakteriálna infekcia, Crohnova choroba) vždy rýchlo likvidujeme zápal. Na to máme FYROSAN GUIERA, FYROSAN RAM, GURGELWASSER. Črevo vyčistíme a doplníme minerály našou vynikajúcou PITNOU RAŠELINOU. Pri podozrení na otravu nezabudnite na tinktúru PERILLA. Základom musí vždy byť pitie odvaru z našej zmesi HNAČKA.

Výrobca
Zoradiť podľa

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".