Bercové vredy

Vredy predkolenia sú hlboké zápalové rany, väčšinou na dolných končatinách. Sú veľmi bolestivé a veľmi náchylné k sekundárnej infekcii. Všeobecne panuje názor, že sa jedná o lokálne podvýživenie tkaniva v dôsledku žilovej nedostatočnosti. Zo širšieho pohľadu sa však jedná o poruchu látkovej výmeny a v dôsledku toho závažné – celkové znečistenie organizmu. Nesnažme sa vred uzavrieť pred vyriešením vnútorné príčiny, pretože má aj čistiacu funkciu.
Vyhnite sa na dlhší čas cukru vo všetkých podobách. Zvlášť pozor na umelé sladidlá, mlieko a pod. Obmedzte na minimum aj pečivo a alkohol. Dôležitou súčasťou liečby je aj celkové zníženie kyslosti v organizme. Zistite si, ktoré potraviny sú pre tento účel vhodné. Ak je to zdravotne možné, prináša úľavu 5 denná hladovka, kombinovaná s očistou čriev (klystíry).
Je potrebné upraviť životosprávu, zabezpečiť dostatok pohybu, starostlivo ranu pravidelne čistiť a mazať našou masťou MUMIO, príp. Nechtíková masť, vnútorne podporiť liečbu dostatkom rutinu a pravidelným dlhodobým pitím zmesi VREDY PREDKOLENIA, LÁTKOVÁ VÝMENA a extraktu LEMISON. Vhodným spôsobom zabráňte mechanickému dráždeniu rany a okolia.

Výrobca
Zoradiť podľa

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".