Váš košík obsahuje
položky
v celkovej hodnote
  0.00 s DPH
  • Zobraziť

ZÁPAL SLIZNICE ÚSTNEJ DUTINY

ZÁPAL SLIZNICE ÚSTNEJ DUTINY
Stomatitída (zápal sliznice ústnej dutiny) sa prejaví začervenaním, opuchom a bolesťou, alebo sa vytvoria pľuzgieriky, vriedky (afty), hnisavé ložiská (povlaky, abscesy, cysty), pablany, povrchové alebo hlboké vredy alebo nekroticky zmenené tkanivo. Prejav zápalov slizníc ústnej dutiny môže byť veľmi bolestivý, obmedzujúce príjem potravy, zvyšujúce slinenie, zápach z úst a tvorbu povlakov slizníc. Štandardne sú okrem lokálnej liečby, vrátane extrakcie zubu, podávané antibiotiká.
Príčin zápalov v ústnej dutine je mnoho:
1) zanedbaná ústna hygiena a zápalové ložiská u zubov (najmä zubu múdrosti) s krčnej sliznice a následným rozvojom infekcie.
2) infekčné zápaly, ktoré vyvolajú baktérie, vírusy (často herpes simplex alebo herpes zoster, stafylokoky a streptokoky, ale i Borrelie) a pliesne, ktoré vytvárajú typické, čiastočne stierateľné povlaky. Opakované a dlhodobé pôsobenie škodlivín a nedostatočná ústna hygiena premieňa zápaly na chronické, ktoré môžu byť ako produktívne, tak ulcerózne (tvoria vriedky). Väčšinou sa jedná o zápal so širším postihnutím ústnej dutiny, s maximom na hranách a špičke jazyka, tvárovej sliznici a ďasnách.
3) neinfekčná stomatitída sprevádzaná zväčšením spádových uzlín. Príčina býva v nervovej labilite, nesprávne výžive alebo hormonálnej nerovnováhe. Od vírusovej herpetickej (aftóznej) stomatitídy sa rozozná tým, že pacient netrpí teplotou, sliznica nekrváca a pacientovi nepáchne z úst.
4) prejav iného neduhu (urémia, vysoký krvný tlak, progresívna sklerodermia, avitaminóza, nedostatok plazmatického železa, cukrovka, dna, užívanie liekov, problémy s pečeňou, s pankreasom, hrubým črevom, a pod). Aj farebné zmeny a škvrnitosť sliznice ústnej dutiny a pálenie v ústach ukazujú na avitaminózu A, nedostatok železa, intoxikáciu kovmi, nevhodnou hormonálnu antikoncepciu, krvné ochorenia a iné príčiny.
5) autoimúnne ochorenie, kedy neoprávnená reakcie, najmä na domnelé streptokoky vedie k chronickým zápalom slizníc (nielen ústnej dutiny), k ich opuchom, atrofii, vredovým eróziam.
6) preťaženie alebo precitlivenosť slizníc s prejavmi kontaktnej alergie na potraviny, konzervačné prostriedky, lieky (najčastejšie antibiotiká, kortikoidy, psychofarmaká a hormóny, ale i dezinfekčné pastilky), žuvačky, ošetrenie zubov, zubné pasty a dentálny materiál, tlak protéz, ústna a pleťová kozmetika, atď. Prejavuje sa problémami pri prehĺtaní, pálením jazyka a úst, suchom v ústach alebo naopak saliváciou a celou škálou slizničných zmien, ktoré môžu ďalej podliehať mikrobiálnej infekcii.
7) vysoké dávky žiarenia tiež vyvolávajú zápaly a opuchy v röntgenoterapii. Liečba závisí na príčine problémov, rozsahu zápalu a sprievodných príznakoch. Odporúčanie môže byť prekvapivo veľmi "celostné". Ústnu dutinu, hltan, dutiny, zažívanie dezinfikujeme prípravkami GURGELWASSER, kloktáme šalviou a pijeme PROTIZÁNĚT. S bakteriálnou infekciou nám pomôže tinktúra (LICHOŘEŘIŠNICE = KAPUCÍNKA). Sliznice podporíme "cez" pankreas tabletami FYROSAN SL. Odporúčam fyzický i psychický pokoj, dostatok tekutín, podporné prostriedky pre posilňovanie imunity, doplňovanie vitamínov a vhodnou konzistenciou stravy uľahčiť prehĺtanie.

Najpredávanejší tovar v kategórii:
  1.   3.00KAPUCÍNKA (D4) (LICHOŘEŘIŠNICE)
  2.   6.55GURGELWASSER BEZ ALKOHOLU 100 ml
  3.   5.95FYROSAN SL
  4.   3.60PROTIZÁPAL (PROTIZÁNĚT)
  5.   1.30ŠALVIA VŇAŤ (ŠALVĚJ NAŤ)
Triediť podľa

FYROSAN SL
 

FYROSAN SL

Podporujú činnosť slinivky, sú vhodné i pri akútnych zápaloch
TAB020Kód:
skladomDostupnosť:
bez DPH :   4.96
s DPH :   5.95

ks
GURGELWASSER 500 ml
 

GURGELWASSER 500 ml

Slúži k starostlivosti o zuby, ústnu dutinu a krk. Výborný doplnok k ďalším výrobkom.
TIN505Kód:
skladomDostupnosť:
bez DPH :   15.50
s DPH :   18.60

ks
GURGELWASSER BEZ ALKOHOLU 100 ml
 

GURGELWASSER BEZ ALKOHOLU 100 ml

Zabezpečí čerstvý, príjemný dych, prispieva k spevneniu ďasien, vyčisteniu krku a hrtana.
TIN506Kód:
skladomDostupnosť:
bez DPH :   5.46
s DPH :   6.55

ks
KAPUCÍNKA (D4)   (LICHOŘEŘIŠNICE)
 

KAPUCÍNKA (D4) (LICHOŘEŘIŠNICE)

Lichořeřišnice/Kapucínka je silné prírodné antibiotikum "zázračný zabijak bakterii"
TIN036Kód:
skladomDostupnosť:
bez DPH :   2.50
s DPH :   3.00

ks
PROTIZÁPAL (PROTIZÁNĚT)
 

PROTIZÁPAL (PROTIZÁNĚT)

Pôsobí protizápalovo a hojivo, najmä pri tráviacich, žalúdočných a črevných problémoch, pri zápaloch močových ciest a hnačkách. Vo forme kloktadla pri zápaloch a poraneniach dutiny ústnej.
CAJ071Kód:
skladomDostupnosť:
bez DPH :   3.00
s DPH :   3.60

ks
ŠALVIA VŇAŤ (ŠALVĚJ NAŤ)
 

ŠALVIA VŇAŤ (ŠALVĚJ NAŤ)

Má výborné dezinfekčné účinky, čo sa uplatní pri bolestiach a zápaloch ústnej dutiny, močových ciest a hnisajúcich a nehojacich sa ranách. Vyháňa parazity z tela. Boli zaznamenané kontraindikácie z predávkovania - nutné prestávky pri vnútornom užívan
BYL106Kód:
skladomDostupnosť:
bez DPH :   1.08
s DPH :   1.30

ks
Triediť podľa


KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Bylinářství-kořenářství s.r.o., Sádek 98, 572 01 Polička, IČO: 26011697
Obsah webu je vo vlastníctve prevádzkovateľa. Je zakázané jeho kopírovanie a využívanie grafiky


JavaScript musí být povolen