Váš košík obsahuje
položky
v celkovej hodnote
  0.00 s DPH
  • Zobraziť

VAJEČNÍKY - ESTROGÉN

VAJEČNÍKY - ESTROGÉN
Estrogény sú skupina ženských pohlavných hormónov produkovaných najmä vaječníkmi. Pri pohlavnej zrelosti ženy sa začínajú uplatňovať cyklické vzostupy a klesania hladiny estrogénov a hormónov hypofýzy, ktoré sú predpokladom fungovania menštruačného cyklu. Estrogény veľmi dominantne ovplyvňujú vývoj a rozvoj ženského pohlavného systému, ženského typu ochlpenia, rozloženia tukového tkaniva a zjemnenia a profilovania psychiky k ženskému typu. Estrogény zoddpovedajú za rast maternicovej sliznice, ovplyvňujú kyslosť a teda zdravie prostredia v pošve, ovplyvňujú veľkosť prsníkov a hladinu cholesterolu, ktorá dáva spätnú vazbu hypofýze k spusteniu ovulácie. Pri laboratórnom vyhodnocovaní estrogénov je nutné poznať fázu menštruačného cyklu. Hladina hormónov sa zvyšuje pri tehotenstve, nedostatočnej funkcii pečene, ktorá odbúrava estrogény a samozrejme pri problémoch s vaječníkmi, nadobličkami a u mužov s varlatami (jeden z markerov pri nádorových ochoreniach týchto orgánov).
K zníženiu produkcie estrogénov dochádza z genetických dôvodov (Turnerov syndróm), pri zníženej funkcii hypofýzy a zníženej funkcii pohlavných žliaz. Tiež pri polycystických vaječníkoch (poškodenie tkaniva vaječníkov).
Estrogény sa ukazujú okrem iného ako významná ochrana mozgu behom stárnutia ľudí!  Bola dokázaná priama súvislosť disfunkcie alebo odstránenia vaječníkov  a maternice s neskorším výskytom Parkinsonovej choroby.

Najpredávanejší tovar v kategórii:
  1.   4.85FYROSAN HORČÍK
  2.   5.95FYROSAN H
  3.   3.60NADOBLIČKY (NADLEDVINKY)
Triediť podľa

DRMEK
 

DRMEK

Účinná pomoc prakticky na všetky ženské problémy zapríčiněné ženskými hormonmi. U mužov znižuje sexuálny apetít a tlmí prostatickú hyperpláziu.
BYL128Kód:
skladomDostupnosť:
bez DPH :   0.96
s DPH :   1.15

ks
FYROSAN H
 

FYROSAN H

Hormonálna činnosť, kľby, šľachy, imunita
TAB010Kód:
skladomDostupnosť:
bez DPH :   4.96
s DPH :   5.95

ks
FYROSAN HORČÍK
 

FYROSAN HORČÍK

Nervový systém, zrážanlivosť krvi, štítna žľaza, črevá, žlčník
TAB008Kód:
skladomDostupnosť:
bez DPH :   4.04
s DPH :   4.85

ks
NADOBLIČKY (NADLEDVINKY)
 

NADOBLIČKY (NADLEDVINKY)

Zmes dobrá na ekzémy, kožné vyrážky a sennú nádchu. Pôsobí protizápalovo, podporuje látkovú výmenu. Pomáha pri chronickom ochorení obličiek - obličky detoxikuje a posilňuje. Nadobličky produkujú pohlavné hormóny, kortikosteroidy a stresové hormóny.
CAJ050Kód:
skladomDostupnosť:
bez DPH :   3.00
s DPH :   3.60

ks
Triediť podľa


KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Bylinářství-kořenářství s.r.o., Sádek 98, 572 01 Polička, IČO: 26011697
Obsah webu je vo vlastníctve prevádzkovateľa. Je zakázané jeho kopírovanie a využívanie grafiky


JavaScript musí být povolen