Váš košík obsahuje
položky
v celkovej hodnote
  0.00 s DPH
  • Zobraziť

Skúška alergickej reakcie

Najmä pre alergikov uvádzam jednoduchú a celkom spoľahlivú metódu overenia, či obsahuje daná látka zložku, ktorá u Vás môže vyvolať alergickú reakciu.
Masť alebo tekutinu naneste na pokožku vnútorného zápästia, lakťovej jamky, alebo na pery (najvyššia citlivosť), a to na plochu približne eurovej mince. Pokiaľ do 10 (radšej 30) minút nedôjde k nejakej reakcii (začervenaný fľak, vyrážky, svrbenie, opuchnutie alebo pálenie), potom je veľká pravdepodobnosť, že na obsiahnuté látky nieste alergický, a to ani pri vnútornom použití.
Pokiaľ píšem o vnútornom použití, tak mám na mysli samozrejme na mysli výrobky určené na vnútorné použitie.
Týmto postupom sa napr. aj v domácich podmienkach môžete pokúsiť nájsť zdroj alergie. Potenciálny alergén, ktorý nieje v aplikovateľnej podobe (napr. prach, drť, perie, apod.) jednoducho v dostatočnom množstve vmiešajte do vhodného masťového základu, ktorým môže byť napr. bravčová masť a v tomto prípade aplikujte na pery.
Tekutinu s nízkou vsiakavosťouí môžete aplikovať na pokožku/pery namočením vatového tampónu do skúmanej tekutiny a priložením/upevnením tampónu na príslušné miesto.KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Bylinářství-kořenářství s.r.o., Sádek 98, 572 01 Polička, IČO: 26011697
Obsah webu je vo vlastníctve prevádzkovateľa. Je zakázané jeho kopírovanie a využívanie grafiky


JavaScript musí být povolen