Váš košík obsahuje
položky
v celkovej hodnote
  0.00 s DPH
  • Zobraziť

Poznámky k dávkovaniu a príprave čajov

Dľžka užívania
Pro maximálne využitie účinkov našich výrobkov odporúčame (pokiaľ nieje uvedené ináč) vždy alespoň 2 měsiačné užívanie, a to AJ PO ODEZNĚNÍ PRÍZNAKOV. 1 balení bylinných změsí (čajov) Vám při správnom užívaní vystačí cca na 1 mesiacc, u tinktur to je odlišné podľa dávkovania, a preto u každej tinktury uvádzame jej vydatnosť vo dňoch. U tabliet si podla počtu tabliet a dávkovaní vydatnosť balenia sami snadno spočítajte.

Za aký dlhý čas spotrebujete pri typickom dávkovaní jedno balenie
Dávkovací prostriedok
Objem extraktu Hmotnosť sušených bylin Výdatnosť 1 balenia pri aplikácii
2x denne
100 g 20 ml 1000 ml
Polievková lyžica
15 - 17 ml 4,5 g 11 dní --- 30 dní
Kávová lyžička 5 - 7 ml 1,5 g 32 dní 4 dni 6 mesíacov
Mocca lyžička 3 ml 0,75 g 66 dní 8 dní 12 mesiacov
Kvapátko(1 kapka) 0,05 ml --- --- 13 dní (3x10 kvapiek)

Pri príprave čajov, nálevov, odvarov, ... , postupujte presne podľa návodu.
Aj keď možno nevidíte velký rozdiel v technologii prípravy nápoja, obkladu, kúpeľa, atd. z bylín a bylinných zmesí verte, že práve správny spôsob prípravy rozhoduje výrazne o tom, čo ste schopný z bylín "dostať". Preto pridávam pár základných pojmov, aby ste lepšie pochopili a získali potrebný nadhľad:

Nálev
Cca o 5% väčší, než predpísaný objem čerstvej studenej pitnej vody zahrejeme rýchlo až do varu (nie v mikrovlnke)  a až  potom do vriacej  vody pridáme predpísané množstvo bylin. Zamiešame tak, aby došlo k namočeniu bylií. Pridaním bylín dôjde k poklesu teploty vody a voda sa prestane variť. Počkáme, až sa voda s bylinami začne znova variť. Po jedinom znovuuvedení do varu odstránime nálev  zo  zdroja tepla (nenechávame dovárať na platničke), zakryjeme nádobu pokrievkou a necháme ho 10 minút odstáť. Potom nálev zlejeme (až na výjnimky  nenechávame byliny vo vode) a mierne z bylin vytlačíme zbytok nálevu.
Nálev sa používá najmä pri bylinách a bylinných zmesiach s obsahom ľahko odparujúcich sa účinných látok  (silic), o ktoré nechceme prísť.
zbytek nálevu
Odvar
Do cca o 10% väčšej, než predpísaný objem čerstvé studenej pitnej vody nasypeme prepdísané množstoí bylín. Vodu rýchlo zahrejeme  až do varu (nie v mikrovlnke) a potom ju udržujeme predpísanú dobu (väčšinou 10 minút) v stave mierneho varu.
Potom odstránime odvar ze zdroja tepla (nenechávame dovárať na platničke), zakryjeme nádobu pokrievkou a necháme ho 10 minút odstáť. Potom odvar zlejeme (až na výnimky nenechávame byliny vo vode) a mierne z bylín vytlačíme zbytok odvaru.
Odvar sa používa zámerne po odstránení nežiadúcich silíc, vyluhovánie ťažšie rozpustných látok a podpore určitých chemických reakcií.


KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Bylinářství-kořenářství s.r.o., Sádek 98, 572 01 Polička, IČO: 26011697
Obsah webu je vo vlastníctve prevádzkovateľa. Je zakázané jeho kopírovanie a využívanie grafiky


JavaScript musí být povolen