Váš košík obsahuje
položky
v celkovej hodnote
  0.00 s DPH
  • Zobraziť

Franz FINK - Zdravie z bylín

So súhlasom autora knihy Vám prinášam vybrané časti z autobiografickej knihy slávneho rakúskeho liečiteľa, zakladateľa rodinnej firmy SonnenMoor a autora všetkých výrobkov SonnenMoor.
V prípade kladného ohlasu som pripravený vydať celú knihu a zaradiť ju s možnosťou obejdnania v našom eshope.


Franz FINK – ZDRAVIE Z BYLÍN (úryvky z knihy)

Franz Fink © 2009


Po čase pátránia, štúdia a experimentovania som narazil na jeden fenomén Matky prírody a síce na liečivé účinky slatín (rašeliníšť), ktorých bohatý a kvalitný zdroj sa nachádza v okolí hornorakúskeho mesta Salzburg. Potom nastal kolotoč získavania potrebných živnostenských listov, hľadania najlepších nálezisk rašeliníšť, výber najúčinnejších vrstiev, ich rozdelenie do akostných tried, celá rada analýz, hľadanie nejlepšej technólogie spracovania, preukázanie najlepších účinkov vzoriek a vrstiev pri vzorkoch s najlepšími výsledkami analýz.

A potom hľadanie najlepších zmesí bylín pre jednotlivé akútne a chronické príznaky a ochorenia, spôsoby aplikácie, atd. Táto etapa trvala mnoho rokov a obsahovala aj vyhodnocovanie spätnej väzby z tisícov otázok, odpovedí, dopisov pacientov a partnerov z mnohých európských krajín.

A ak na daný prolém receptúra opakovane neúčinkovala, vyškrtla sa zo seznamu a vyskúšala sa iná. Koľko hlúpostí a nezmyslov bolo týmto odhalené aj v preslávených herbároch! A nejednalo sa iba o chybné zloženie zmesi, ale často aj nesprávne riedenie či dávkovanie. A taktiež nerešpektovanie obsahu jedovatých alkaloidov, rakovinotvorných látok.

Výsledkom snaženia bolo zostavenie postupne se rozrastajúceho počtu zmesí veľkého počtu výborne zladených bylín s dobrou vzájomnou znášanlivosťou, bez vedľajších účinkov aj pri dlhodobej konzumácii.

Prírodné liečitelstvo má ešte jednu výhodu: odpadá použitie pokusných a laboratórnych zvierat pri vývoji a testování liečiv. Nikto sa nedozvie koľko bolesti a utrpenia laboratórnych zvierat je za tým, ktorým liekom! Ja osobne som za 35 rokov vývoja doplnkov stravy nezneužil ani jedno pokusné zviera, okrem pomáhánia našim domácim zvieratám.

Na druhej strane často počujem, ako si onedlho po zahájení navrhnutej liečby pacienti sťažujú, že im už varenie čaju „lezie na nervy“. Ľudia taktiež „nemajú čas“ a trpezlivosť čakať, pretože nie všetky bylinné čaje majú okamžitý účinok. Väčšina zmesí bylín vyžaduje niekoľkomesačné užívanie, aby sa príslušný zdravotný problém upravil. Mnohoročné skúsenosti v tejto oblasti ukazujú, aké dôležité je najskôr telo zbaviť nestráviteľných rastlinných zbytkov potravy (detoxikovať). Pokiaľ trvá ochorenie dlhú dobu, má často pacient otravu z liekov alebo veľmi vyčerpanú nervovú sústavu. V tom prípade nieje možné zaistiť nápravu zo dňa na deň, dokonca ani behom prvých 8 dní, čo väčšina pacientov očakáva!

Popis príkladov použitia rašelinného bahna

Ako je zrejmé, nieje rašelina ako rašelina. Již od začátku jsem provádel zkoušky s 2 různými druhy léčivé rašeliny.

Existují a na trhu s výrobky se prodávají tak zvané léčivé prípravky z rašelinného bahna, které s léčivou rašelinou nemají vůbec nic společného krome zabarvení a často se dokonce nejedná o pravý materiál ze slatin. Vetšinou se jedná o výrobky zahraničních firem, které prodávají jednoduše vhodnou černozem, která nemá vlastnosti slatin. V Rakousku má povoleno prodávat opravdové bahno ze slatin pouze velmi málo firem. A i mezi nimi je veliký rozdíl v kvalite bahna, která se jasne projeví ve výsledcích provedených analýz. Proto rakouští výzkumníci jednou vyrkli tuto moudrost: „Není rašelina, jako rašelina“!

Pri vnitrním užívání prípravků z rašelinného bahna musí být použito výhradne nejkvalitnejší z nejkvalitnejších, k jehož nalezení ovšem musíte mít velkou zkušenost a talent.

Já jsem za ta léta učinil zkušenost se dvema vzorky rašelinného bahna. Jeden vzorek pocházel z hlubší vrstvy velmi kvalitního rašelinište, v níž se nenacházela žádná zemina. Druhý vzorek pocházel ze stejného rašelinište, ale z povrchní vrstvy černé rašeliny, na které rostla tráva. Obe rašeliny jsem emulgoval a současne naplnil do sklenic. Zpočátku byly obe emulze neprůhledné, ale již po 4 hodinách se emulze v první sklenici usadila na dno sklenice a nad ní se začala čistit voda. Prípravky, které se takto chovají, neobsahují žádné účinné látky, které obsahují kvalitní slatiny.

V druhé sklenici ani po 24 hodinách nebyly znatelné žádné zmeny, protože tuky, oleje a vosky, které se nacházejí v bylinách a ze kterých se skládá kvalitní rašelinište nemají tendenci se rychle usazovat na dne sklenice. Touto zkouškou můžete snadno odlišit kvalitní výrobek od nekvalitního.

Rašelina určená na pitie
V rašeline sa nachádza celá rada prírodných, veľmi hodnotných látok, ako sú organické a anorganické kyseliny, vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, chróm, molybdén, zinok, tuky, živice, aminokyseliny, celulóza, huminové kyseliny, glukóza, éterické oleje a väčšina stopových prvkov.
Rašelina určená na pitie je vyrobená z čistej slatiny, ktorá obsahuje účinné látky z viac než 350 rôznych liečivých bylín a rastlín. Predstavuje najkvalitnejší zdroj minerálov a zlúčenín, ktoré som mal možnosť za život poznat a vyskúšať. Tvrdenie, že majú ostatné liečivé zeminy úplne iné zloženie, než má táto liečivá rašelina je rovnaké klamstvo, ako tvrdenie, že všetky predávané výrobky z rašeliny majú rovnaké zloženie ako naša Pitná rašelina.
S našimi pitnými rašelinovými kúrami máme vynikajúce výsledky pri problémoch s trávením, látkovou výmenou, gastriíidach, žaludočnými a dvanástorníkovými vredami, vychlípením sliznice žalúdku s následným zápalom a liečením hnačky. Mnohokrát pomohla pri neurodermatídach, psoriáze, polyartritíde, dne, reumatickom ochorení a anémii alebo problémoch v dôsledku hormonálnej nerovnováhy, ako napr. pri myomoch, cystách, zápaloch vaječníkov a vajcovodov, apod. Taktiež máme dobré výsledky s liečbou prostaty, nedostatočnou kvalitou semena, liečbe hemoroidov a problémoch s potenciou.
Rašelina na seba účinne viaže jedy v tele a prispieva k detoxikácii a liečbe imunitného systému, čišteniu krvi a predchádzaniu ochoreniam látkovej výmeny.
Ženy sa pri menštruačných problémoch a problémoch s látkovou výmenou po 4 až 8 týždňovej liečbe s pitím rašeliny väčšinou cítí veľmi dobre. Žiadne návaly, žiadne bolesti hlavy!

Rašelina určená ku kúpeľom
Ku kúpeľom v rašeline niet v podstate čo dodať, pretože je to dobre preskúmaná a široko využívaná liečebná metóda. Čo je snáď dôležité pripomenúť, je, že musíte mať zdravé srdce a nesmiete byť tehotná. Vlastnosti a zloženie rašeliny určenej ku kúpeľom je rovnaké, ako pri rašeline určenej na pitie. Jedná sa okrem už uvedeného aj o anorganické látky, ako je kyselina kremičitá, chlór, organické vosky, aminokyseliny, uhľovodíky, …
Výborné skúsenosti máme s liečbou ochorení brucha, neplodnosti, liečbou po úrazoch, operáciach, liečbou dny, reumatizmu, zápalov kĺbov, defektov pokožky, skrátením rekonvalescencie.

Výluh z bylín pre liečbu pečene a žlčníka
V tejto bylinnej zmesi mám zmiešané najrôznejšie byliny na liečbu pečene, žlčníka, slinivky brušnej a sleziny. Aj táto zmes obsahuje veľmi mnoho rôznych bylín, ktoré sa premiešajú s pramenitou vodou a nechajú sa prejsť teplotným cyklom.
S touto zmesou mám veľmi dobré skúsenosti pri liečbe zápalu pečene, žltačky, zápalu žlčníka a následkov liečenej žltačky. V kombináci so zmesou bylín na liečbu žalúdka a nervov je možné zriediť žlč a pomôcť pri zápaloch slinivky brušnej. Táto zmes rovnako znižuje hladinu cukru v krvi.
ri liečbe týchto ochorení však musí mať človek veľkú trpezlivosť a brať túto bylinnú zmes aj  niekoľko mesiacov. Pacienti absolvujúci túto bylinnú terapiu väčšinou hlásia veľmi rýchle zlepšovanie hodnôt pečeňových testov.
V zmesi, okrem iných, nájdete tak známé byliny, ako je púpava lekárska, lipkavec obyčajný, myší chvost, nátržník husí, nechtík lekársky, slez lesný, koren sladkého drievka, bobule jalovca obyčajného, kmín, koreň púpavy lekárskej, koreň puškvorca a pramenitú vodu.
Piť výluh z bylín na liečbu pečene a žlčníka môže pacient pri žltačke, infekčnej žltačke, následkoch po prekonanej žltačke, ale tiež pri zvýšených hodnotách pečeňových testov, ztukovatelej pečeni, upchaní pečene, zápaloch pečene, zosychaniu pečene, zápalu žlčníka a slinivky brušnej, žlčníkových kolikách, žlčových kameňoch, na riedenie žlče, pri zvýšenej hodnote cholesterolu a triglyceridu, pri alergiách, problémoch so slezinou, apod. Ve všetkých týchto prípadoch musí pacient túto bylinnú zmes piť bez prerušenia najmenej 3 mesiace. Rovnako pri začínajúcej cirhóze pečene musí pacient túto bylinnú zmes piť dlhšiu dobu. Výsledkom môže býť zastavenie zhoršovania stavu, ktorý by inak skončil smrťou. Pri problémoch s pečeňou musí pacient okamžite prestať konzumovať kávu, čierny čaj a alkohol a prejsť na vyváženú stravu!

Výluh z bylin pro liečbu žalúdka a nervov
Teraz pár informácií o mojej najpoužívanejšej zmesi bylín na liečbu žalúdka a nervov. Dala by sa napísať hrubá kniha o úspešne vyliečených pacientoch za posledných 10 rokov.
Táto zmes obsahuje veľmi veľa rôznych bylín, ktoré se premiešajú s pramenitou vodou a nechajú se prejsť teplotným cyklom. Byliny majú veľmi široký rozsah účinnosti, a to predovšetkým na tráviaci trakt a látkovú výmenu. Pokiaľ máte problém s nadúvaním, musíte naraz vypíť asi pol fľaštičky a problém  je po krátkej dobe preč. Nakoľko tento výrobok neobsahuje alkohol, plním ho do malých fľaštičiek. Používam ho ďalej na vysoký cholesterol, hustú krv, nervovú slabosť, depresie, nechuť k životu, stratu koncentracie, migrény, málo žalúdočných šťiav a poruchy vegetativneho nervstva.
V tejto zmesi používam okrem iného aj uvolňujúce byliny, byliny na krvotvorbu a na čistenie krvi, destilát z trezalky, brezový list, svízel, rebríček, harmanček, zemežlč, nechtík lekársky, púpavu lékarsku, jalovec, kmín, sladké drievko, čakanku, rozmarýn, medovku, materinu dúšku, kontryhel, koreň puškvorca, prasličku roľnú a pramenitú vodu.
Táto zmes bylín je užitočná aj na čistenie a riedenie krvi, nadmerné hladiny cholesterolu alebo triglyceridov, pri vysokom alebo nízkom krvnom tlaku alebo ako okamžitá pomoc pri nadúvaní. Dobré skúsenosti mám pri liečení detí, ktoré trpia stresom zo školy a poklesom koncentracie, ale tiež pri zábudlivosti, zvápenatení, zkôrnatení, nervozite, nespavosti, migrénách, melanchólii, srdečných neurózach a depresiách, žalúdočných a dvanástnikových vredoch, gastritídách, ochorení pečene a žlčníku alebo pri astme, nechuti k životu, precitliveloosti na povetrnostné podmienky a pri nočných morách a mnohých iných problémoch, ako chudokrvnosti, anémii, apod. Veľmi dobré zlepšenie sa dosahuje pri migrénach, ktoré sú miernejšie, menej časté alebo dokonca úplne miznú.
Výluh z bylín pro liečbu žalúdka a nervov často kombinujem s inými mojimi výluhmi z bylín. Skôr, než som túto zmes objavil, mával som nepríjemn kŕče na prstoch na nohách. Potom,čo som nejakú dobu popíjal túto bylinnú zmes, prestali aj kŕče. Keď sú deti príliš bledé, alebo majú problémy v škole, dávam im s úspechom moju bylinnú zmes na nervy a žalúdok. Chodí si pre ňu ku mne mnoho študentov, ako pre pomoc na prekonanie skúškového obdobia. Taktiež mnoho športovcov, ako sú lyžiari, na obdobie pretekov, na zniženie nervozity, ktorá negatívne ovplyvňuje ich športové výkony.     
Okrem toho, táto zmes podporuje obranyschopnosť organizmu a človek je odolnejší a celkovo zdravší.
U starších ľudí podporuje pamäť, pozorovacie schopnosti a celkovú vnímavosť. Veľmi vhodná je kombinacia tejto bylinnej zmesi s rašelinou určenou na pitie.

Výluh z bylin pre obličky

V tomto výluhu používam okrem iného prasličku roľnú, slez, rebríček, svízel, brezový list, nátržník husí, koreň sladkého drievka, pupenec, kontryhel, puškvorec a pramenitú vodu. Trvanlivosť výluhu zabezpečuje  technológia špeciálneho pulzného tepelného konzervačného cyklu.

Veľmi dobré skúsenosti s touto zmesou bylín máme pri zníženej činnosti obličiek, na vylučenie piesku z obličiek, s pomocou pri zápale obličiek a bličkových panvičiek, odstránení vodnateľnosti, keď sa v nohách pacienta hromadí voda, ale taktiež na zbavenia sa nánosov, pri riešení reumatizmu, cýst, menších myómov, pomocou pri zápaloch močových ciest, zápaloch močového mechúra, močovej trubice, ako aj pri problémoch s prostatou.

Pri problémoch s obličkami je človek príliš precitlivelý a po určitej dobe to môže vyústiť až na pravidelnú dialýzu. Potom sa už tento stav zlepšiť dá veľmi ťažko. Správne fungovánie obličiek je pre zdravie človeka jedna z nejdôležitejších vecí. Pokiaľ obličky správne nefungujú, je čoskoro celý organismus zaplavený toxínmi a organickými jedmi. Človek se cítí unavený, bez energie, chorý a začnú ho bolieť obličky. Väčšina ľudí, ktorí užívajú tento výluh z bylín dlhšiu dobu, je nadšená. Pokiaľ je zápal obzvláť silný, je treba k tomu pridať užívánie výluhov pro žalúdok a nervy.

 

Výluh z bylín na pľúca

V tomto výluhu je zmes z tak známých bylín, ako sú pľúcnik lekársky, kmín, vinná réva, lipkavec, mnechtík lekársky, plody jalovca, korene sladkého drievka, skorocelu, rozrazilu, islandského machu (puklérky islandskej), materinej dúšky, prasličky roľnej, mäty kučeravej s pramenitou vodou. Aj tento výluh zmesi bylín je bez alkoholu alebo jiných konzervačných látok, a preto ho môžu bez obmedzenia požívať aj deti.

S výluhem z bylín na pľúca mám veľmi dobré skúsenosti pri bronchitíde, zápaloch priedušiek u detí, kašľa, pľúcnych ochoreniach, bolestiach na hrudi a na chrbte, prechladnuti a zahlienení. Pri týchto problémoch si môžete naviac na chrbát natierať moju zohrievaciu masť a masť na lepšie prekrvenie. Niektoré byliny použité v zmesi obsahujú napríklad vzácnu kyselinu kremičitú, fungujúcu jako expektorans (rozpúšťa hlieny). Výborne účinkuje taktiež u detí.

Mnoho ľudí trpí na astmu, bronchitídu alebo na obe ochorenia zároveň. Preto som do zmesi pridal byliny, ktoré pôsobia na pľúca aj na dýchacie cesty a vytvoril úplne novú zmes bylín.

Astma veľmi úzko súvisí s nervami, a preto často k tejto zmesi pridávám aj výluh na žalúdok a nervy. Astmu však možno len veľmi vyliečiť bez zdravej duše a vhodného životného prostredia.

Výluh z bylín pre liečbu dýchacích ciest

V tomto výluhu z bylín okrem iných používam skorocel kopijovitý,  plody jalovce, alchemilku, smldník, bedrovník, nátržník husí, materinu dúšku, sladké drievko, puškvorec, harmanček, púpavu lekársku, pramenitú vodu a alkohol.
Dobrú skúsenosť mám s týmto výluhom pri liečbe astmy, bronchitídy, zahlienení, prechladnuti, chripky, zápalu pľúc, ale aj sennej nádchy. Môže byť použitý bez obmezenia k liečbe uvedených ochorení spolu s ďalšími liekmi. Obzvlášť dobré výsledky dosahujem pri liečbe v kombinácii s výluhom z bylín pre liečbu pľúc. S postupom rokov  stále častejšie pri liečbe úspešne používam kombináciu viac typov výluhov z bylín a mám s tým najmä u vážnejších chorôb výborné výsledky.
Napríklad pri liečbe bronchitíd u detí používám kombináciu výluhu pre liečbu dýchacích cest, pľúc a žalúdka a nervov. K úplnemu vyliečeniu potom stačí kombinácia výluhov týchto 3 bylinných zmesí iba pár mesíacov.
 
Výluh z bylín na liečbu tráviacich problémov
Podarilo sa mi nájsť veľmi účinnú zmes bylín proti zápche, ktorá má výhodu, že na ňu nevzniká žiaden návyk a nespôsobuje kŕče čriev, ako je to pri iných prostriedkoch  s obdobným účinkom. A zápchou dnes trpí čim dalej, tým viacej ľudí.
Táto zmes bylín obsahuje trnku, slez, koreň čakanky, plod fenyklu, kvet harmančeka, šupku z uhorky, pramenitú vodu. Aj tento výluh zmesi bylín je bez alkoholu alebo iných konzervačných látok, a preto ho môžu bez obmedzenia požívať deti.
Dobré skúsenosti mám s týmto výluhom pri liečbe akútnej alebo chronickej zápchy. Výluh sa plní do malých 100 ml fľaštičiek. Aké množstvo musí pacient vypiť, je veľmi rozdielne. Na začiatku je to  najmenej pol fľaštičky každé 3 hodiny. Pokiaľ potom pacient zistí, že mu to pomáhá, musí si už sám nájsť optimálne dávkovanie prípravku tak, aby začal chodiť na toaletu. Je treba mať na amäti, že sa jedná o svojpomocný prípravok a že je treba upravit životosprávu tak, aby v budoucnosti mohol bez cudzej pomoci chodiť pravidelne na toaletu.
Vzpomínam si, ako som si pri nepriechodnosti čriev a zápche pomáhal v dobe, keď som ešte nepoznal správnu zmes bylin proti zápche konzumaciou kyslého mlieka. Tá má výhodu, že črevá nedráždi a nenarušuje sliznicu čriev, aj keď ju beriete niekoľko týždňov nepretržite.
Mnoho prípravkov proti zápche má tu nevýhodu, že si na ne organismus po určitej dobe zvykne a prestanú fungovať. V ten moment musíte prestať daný prostriedok brať a prejsť na iný. Toto sa Vám pri mojom výluhu na liečbu tráviacich problémoch nemôže stať.
K zápche môže viesť veľa rôznych príčín. Pravý dôvod je treba vždy včas zistiť. Môže prameniť zo zlej skladby potravín, malého objemu tekutín, zauzlenia čriev, nadmerného zahustenia obsahu hrubého čreva, môže býť podmienená psychicky alebo úrazom kostrče alebo jako vedlajší účinok konzumácie liekov.
Nech je príčina akákoľvek môj výluh na liečbu tráviacich problémov Vám pomôže.


Výluh z bylin pre srdce a nervy

V tejto zmesi bylin používám predvšetkým ukľudňujíce byliny a korenie, ako medovku, srdečník, chmeľ, brezový list a kozlík lekárský s pramenitou vodou. Pre zaistenie trvanlivosti používám alkohol.

Ve forme kvapiek môže tento výluh pacient brať pri nespavosti, melanchólii, srdečnej nervozite, nechuti k životu, depresii a nervozite. Je mnoho ľudí, u ktorých nervozita negatívne pôsobí najmä na srdce.  U nich následne dochádza k fibrilacii, poruchám srdečného pulzu a všemožným srdečným poruchám. Pacient s takýmto stavom a problémami musí vždy navštíviť lékara, pretože so srdcom niesú žiádne špásy.

Náš výluh z bylín pre srdce a nervy pôsobí veľmi ukludňujúcím účinkom, a to najmä, keď je kombinovaný s aplikáciou výluhu pre žalúdok a nervy.

Rovnako aj tento výluh pre srdce a nervy nemá vedľajšie účinky,  tak ako aj ostatné popisované prípravky ze smesí bylin a léčivé rašeliny. Jedinou výnimkou by mohol býť prípad silnej alergie na bylinu obsiahnutú v zmesi. To je rovnaké, ako u každého jiného bylinného čaje. Za 35 rokov praxe však môžem usudzovať, že se jedná naozaj o veľmi výnimočné prípady.

 

Výluh z bylin pre úpravu krvného tlaku

Pre úpravu vysokého krvného tlaku som vyvinul vlastný originální smes bylin. V této smesi používám česnek, hvozdík (nebo karafiát nebo hrebíček), celer, skorici, s pramenitou vodou. Pro zajištení trvanlivosti používám alkohol.

Často pridávám k výluhu pro žaludek a nervy a rašelinu formou pitné kovry. To rovnež podporuje organismus pri velmi vysokém tlaku krve a podporuje jeho rychlejší pokles.

Ve vetšine prípadov je vysoký krevní tlak doprovázen poruchami prokrvení a vysokou hladinou cholesterolu. Následkem toho movže mít pacient bolesti na hrudi z dovvodu pretežování srdečního svalu. I v tomto prípade je výluh z bylin pro krevní tlak účinný. Zaprvé díky snížení tlaku krve odlehčí srdci a za druhé má zklidňující účinek na srdce.

Mám již mnoho let velmi dobré zkušenosti s použitím tohoto bylinného extraktu pro vysoký krevní tlak a kornatení cév. Pokud je však vysoký krevní tlak zpovsoben onemocnením ledvin nebo srdeční slabostí, musí pacient navíc brát další extrakty ze smesí bylin.

Výluh z bylín určený na kloktanie

V tejto zmesi byíin používam tak známé a pre naše zdravie cenné byliny, jako je husí nátržník, harmaček, slez lesný, sladké drievko s pramenitou vodou a 15% alkoholu.

Za 40 rokov mám s týmto extraktom veľmi dobré skúsenosti pri riešení akutnej angíny, chronickej angíny, obojstranného zápalu pľúc, zápalov v krku a zápalov hrtanu, chrípky, zahlienenia, zápalu ďasien, kašľa, krvácania ďasien, parodontózy, žaludočných a dvanásťorníkových vredov, infekcie žalúdka a čriev, salmonelóz, hnačiek, zápalu močového mechúra, anémie, zápalu stredného ucha, zápalu čelných dutín, pliesňových ochorení dezinfekcie rán apod.

Musím ešte raz upozorniť na mnohostranné účinky mojej zmesi bylín určenej na kloktánie, ktorá zaberá ako na akútne, tak aj na chronickú angínu, chronicky zväčšené mandle, ale všetky v tejto brožúre popísané účinky tohoto výluhu z bylin určeného na kloktánie sú len čiastočným zoznamom z rozsiahleho použitia, s ktorým som mal  za takmer  40 rokov praxe úspechy.

A tak aj dnes mám tento výluh nepretržite „po ruke“, a to doma, a tiež napr. na dovolenke. Zachránil mne a mojej žene napríklad dovolenku v Tunisku, kde nás stretla ukážková nepríjemná hnačka ktorá už po trojnásobnom vykloktaní „odišla“. A nielen sebe, ale aj mnohým iným som takto „narýchlo“ bol schopný účinne pomôcť s rôznymi zápalmi, salmonelami, hnačkami, laryngitidami, neznámými infekciami, atd.

 

Výluh z bylín určený na vtieranie do pokožky

V tejto zmesi bylín používam smrekové ihličie, kvet arniky, konský gaštan, rozmarýn, materinu dúšku, bobuľky jalovca, koreň puškvorca, slez lesný, nechtík lekarský v alkohole.

Tento výluh zo smesi bylin určený na vtieránie do pokožky je tekutý výluh. Používam ho pravidelne pri riešení reumatizmu, dny, ischiasu, distorzi (podvrtnutie, vykĺbenie), natrhnutie šliach, krvne výrony, pomliaždeniny, zápaly žíl, kŕčové žíly, dezinfekcia rán, uhrovitosť (uhry) v tvári a všeobecne pri nečistej pokožke po celom tele, pri bolestiach krížov, opotrebovaniu chrbtice, bedier a kolien.

Na vonkajšie ošetrenie všetkých bolestivých miest, podvrtnutia, krvných výronov, natrhnutia šliach, reumatizmu, ischiasu a artritídy musí byť vždy k tomu použitá taktiež rašelinová masť. Najskôr votrite uvedený výluh do pokožky a následne do rovnakého miesta votrite rašelinovú masť. S týmto postupom mám tie najlepšie skúsenosti.

Ja sám som trpel reumatizmem. Na začiatku som vyvinul prostriedok na natretie, masť s rašelinou a s úspechem som si dokázal reumu definitivne vyliečiť. Úspešné vyliečenie reumatizmu som si overil vykonávaním ťažkých prác pri svojpomocnej stavbe nášho rodinného domu. Ani dnes v mojom pokročilom veku nemám žiadne problémy. Zaznamenal som výborné výsledky pri riešení snáď tisíce prípadov ischiasu kombinaciou tohoto výluhu s rašelinovou masťou, a to aj ťažkých prípadov, ktoré už boli riešené v nemocnici. Pacient však musí být trpezlivý a dodržovať dôsledne a pravidelne ich aplikáciu, a to aj predpísanú dobu po doznení príznakov.

-konec seriálu- 

KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Bylinářství-kořenářství s.r.o., Sádek 98, 572 01 Polička, IČO: 26011697
Obsah webu je vo vlastníctve prevádzkovateľa. Je zakázané jeho kopírovanie a využívanie grafiky


JavaScript musí být povolen