Zápal obličiek chronický

Zápal je základným nástrojom vrodenej imunity, ktorá predstavuje najvýznamnejší spôsob obrany, ale takisto aj sebapoškodzujúce reakciu organizmu, pričom väčšinou nevieme odlíšiť, kedy je zápalová reakcia obranná a kedy poškodzujúca.
Príčinou zápalu býva poškodenie tkaniva (mechanické / chemické), kedy zápal likviduje poškodené bunky a jedná sa teda o zápal “opravný” alebo sú príčinou zápalu patogény a zápal predstavuje obrannú reakciu.
Problém nastáva, ak zápalový proces z nejakého dôvodu nie je ukončený a stáva sa chronickým. Chronický zápal, narozdiel od akútneho prebieha pomaly a plazivo a je veľmi chudobný na príznaky. Dlhodobý zápal môže viesť k upchávaniu tepien uvoľnenými zhlukmi cholesterolu a následne k infarktu, k poškodeniu nervových buniek, k Alzheimerovej chorobe, k rakovinovému bujneniu aj k radu ďalších závažných ochorení.
Zápal obličiek je väčšinou bakteriálneho pôvodu, pričom infekcia najčastejšie do obličky vystúpi z močových ciest, výnimočne sa do obličiek dostane krvou. Chronický zápal obličiek vedie k obličkovej nedostatočnosti a môže vyvrcholiť zlyhaním obličiek a dialýzou.
Rizikovým faktorom sú močové kamene, nádorové ochorenia, oslabenie imunity, dlhodobé zavedenie cievky a infekcie dolných močových ciest. Príznakom chronického zápalu obličiek je časté nutkanie a močenie, rezanie alebo pálenie pri močení, zakalený moč s možným obsahom hnisu a / alebo krvi, tlak v podbrušku a pri vážnom postihnutí horúčka, zimnica, únava.
Dobrou prevenciou je dodržiavať správny pitný režim, u žien dôkladná intímna hygiena, neprechladnúť od nôh a chrbta, udržiavať si dobrú imunitu a obmedziť príjem cukrov a omega 6 rastlinných olejov (sójový, kukuričný i slnečnicový).
Liečba prebieha antibiotikami a pre definitívne odstránenie chronického zápalu a zvýšenej citlivosti vedúce k recidíve väčšinou nevyhnutné dlhodobé užívanie našich prípravkov FYROSAN SPA, NIERMISON, tinktúry PRASLIČKA a terapia teplom s našimi TERMOVANKÚŠIKMI. Zvýšiť účinnosť terapie môžete ešte užívaním prípravku GURGELWASSER a PITNÁ RAŠELINA. Pite dostatok tekutín, medzi ktorými nesmie chýbať naša zmes REUMATICKÁ OBLIČKA.

Výrobca
Zoradiť podľa